Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Češi vyvíjejí 3D grafický software pro AMD

Čtvrtek, 16 Duben 2015 07:25

Tags: AMD | Corona | FirePro | FireRender | Grafika | Legion | Render | Renderer | Série W | Spolupráce

Corona-Test-8-by-Bertrand-Benoit-1516Česká společnost Render Legion navázala spolupráci s druhým největším výrobcem procesorů na světě, AMD. Konkrétně se jedná o výpomoc při vývoji pluginu grafického softwaru FireRender určeného pro profesionální grafické karty AMD FirePro™ série W. AMD spolupráci oficiálně oznámilo na probíhajícím 2015 NAB Show v Las Vegas. Veřejné testování grafického softwaru FireRender bude zahájeno v průběhu letošního jara. Plugin pro FireRender je určen pro aplikaci 3ds Max a technologicky vychází z úspěšného grafického softwaru Corona Renderer.

Ten Render Legion vyvíjí od roku 2009 a v současnosti s ním pracuje přes 80 000 uživatelů ve 143 zemích světa.  AMD společnost Render Legion oslovilo pro spolupráci právě díky vynikajícím výsledkům a kvalitě programu Corona Renderer a skvělé globální reputaci Render Legion.
Render Legion založili tři lidé – zakladatel a hlavní programátor Ondřej Karlík, vědec Jaroslav Křivánek a obchodní a marketingový ředitel Adam Hotový. Corona Renderer je software, který simuluje světlo a jeho interakce ve virtuálních 3D scénách. Výsledkem je pak obrázek či animace, které jsou nerozeznatelné od reality. Využití je primárně v architektonických či produktových vizualizacích, reklamě, filmu a vizualnich efektech. Hlavní cílovou skupinou programu jsou tedy architektonická studia, vizualizátoři, designéři, výrobci automobilů a filmoví a reklamní tvůrci. Obrázky jsou k vidění zde.

Společnost Render Legion ve spolupráci s AMD vidí hlavně strategickou výhodu. „Software Corona Renderer nabízíme uživatelům samostatně, a produkt si už na trhu získal značnou oblibu. Loni jsme se nicméně rozhodli šířeji prozkoumat trh
a spolupracovat s dalšími partnery. Naším hlavním cílem bylo získat přístup ke zdrojům a know-how, abychom mohli dál rozvíjet náš produkt,“ komentuje situaci obchodní a marketingový ředitel Render Legion Adam Hotový a dodává: „Spolupráce s AMD je pro nás tedy první možností, jak našeho cíle dosáhnout. Je ale třeba říct, že projekt bude přínosný oběma stranám.“

Corona Renderer je velmi konkurenční produkt s globální základnou uživatelů stojící na dlouhodobém vývoji. V anketě prestižního magazínu 3D World CG Awards, která je analogická k filmovým Oscarům, se Corona Renderer dostala do Top 3 v kategorii „New Application.“ Corona Renderer využívají dodavatelé vizuálů společností jako Ford, Lufthansa, Mercedes Benz USA, Embraer nebo Boeing, či významných architektonických společností jako Aedas, Gensler, Foster + Partners, Woods Baggot nebo Broadway Malayan.
Corona Renderer je celosvětově využívána zhruba více než 80 000 uživateli. Drtivá většina z nich dosud využívá neplacenou demoverzi programu, nicméně počet platících uživatelů rychle roste. Placená verze byla spuštěna koncem února 2015, Render Legion ovšem plánuje dávat dlouhodobě k dispozici starší verze zdarma. „Původní cíl, mít do roka od spuštění placené verze 1000 platících zákazníků, jsme překročili už v minulém týdnu. Měli jsme trochu obavy, že uživatelé budou preferovat starší verze zdarma, ale ty se zatím naštěstí nepotvrdily. Přičítám to jednak vysoké kvalitě produktu, komunitě, která se během vývoje kolem něj shromáždila, a také dobře zvolené cenové politice,“ říká Adam Hotový.

Hlavními trhy programu Corona Renderer jsou USA, Německo, Švédsko, Francie, Velká Británie, Austrálie, Rusko, Bělorusko a Ukrajina. Právě kvůli obavám ze ztráty posledních tří zemí se společnost Render Legion rozhodla nabídnout předplatitelský model a ukázalo se, že jej uživatelé preferují. O Východních trzích se v oblasti 3d grafiky říká, že jsou převážně pirátské, což se v případě Corony Renderu nepotvrdilo. Tyto trhy jsou pro globální hráče obvykle nezajímavé a Render Legion zde proto vidí šanci k dalšímu rozvoji.
Dlouhodobým cílem Render Legion je přibližovat produkt Corona Renderer technologickému high-endu. Již dnes byla Corona Renderer využita při tvorbě třech AAA filmových titulů. Společnost chce také vyvinout program jako plugin pro několik dalších grafických programů.

Více informací najdete na www.corona-renderer.com a www.corona-renderer.com/blog/.


Mohlo by vás zajímat: