Polyworks skyscraper
Google překladač: English Deutsch

Název nestačí – A ani vzpomínka, kde to bylo uloženo

Autor článku: TECHNODAT   

Tags: CAD | NET­VI­BES | Part­Sup­ply | PLM | Technodat

Technodat-12-2521„Mys­lím, že to už někdo kres­lil… Možná v pro­jek­tu 2020… nebo to dělal ko­le­ga, co už tu není.“ – Tak to ve fir­mách vy­pa­dá, když chybí sys­té­mo­vý pří­stup k vy­hle­dá­vá­ní dílů. Na jednu stra­nu má firma PLM sys­tém, CAD kni­hov­nu, do­ku­men­ta­ci. Na dru­hou ale denně vzni­ka­jí nové a nové verze toho, co už ve firmě exis­tu­je. Pro­to­že hle­dá­ní je po­ma­lé, ne­pře­hled­né, a mnoh­dy ná­zvo­vě ne­jed­not­né.

A tak ra­dě­ji vznik­ne díl znovu. Rych­le­ji. Ale draze.

Jak to změnit? Nechte systém, aby hledal za vás!

NET­VI­BES Part­Sup­ply při­ná­ší jiný pří­stup: ne­hle­dá podle textu, ale podle ob­sa­hu. Za­lo­že­ný je na ge­o­me­t­ric­ké ana­lý­ze mo­de­lů, pro­po­je­né s re­ál­ný­mi daty o kom­po­nen­tech – od ceny a do­da­va­te­le, po his­to­rii v pro­jek­tech.

Uži­va­tel jen na­hra­je model, de­fi­nu­jí se klí­čo­vé pa­ra­me­t­ry, a Part­Sup­ply oka­mži­tě zob­ra­zí:

  • zda už díl ve firmě exis­tu­je
  • jaké jsou jeho al­ter­na­ti­vy
  • jest­li je ově­ře­ný, do­stup­ný a za kolik

Proč to zajímá výrobce, nákupčí i konstruktéry?

Pro­to­že to zrych­lu­je roz­ho­do­vá­ní. Zjed­no­du­šu­je tok in­for­ma­cí. Zlep­šu­je ko­mu­ni­ka­ci mezi od­dě­le­ní­mi.

Firmy, které Part­Sup­ply po­u­ží­va­jí, do­ká­žou lépe kon­t­ro­lo­vat své port­fo­lia, už ne­ob­jed­ná­va­jí to, co mají na skla­dě, a sni­žu­jí tlak na kon­struk­ci i údrž­bu.

Jak do­dá­vá Roman Li­si­čan, CEO spo­leč­nos­ti TECH­NO­DAT: „Di­gi­ta­li­za­ce dává smysl jen tehdy, když z ní těží lidé. Part­Sup­ply je ná­stroj, který spo­ju­je data, lidi i roz­hod­nu­tí. A hlav­ně – fun­gu­je v re­a­li­tě firem, ne jen na pa­pí­ře.“

Part­Sup­ply je di­gi­tál­ní prvek, který dělá z fi­rem­ní kniho­v­ny oprav­du chyt­rý ná­stroj. Nejen ka­ta­log. Ale zdroj kon­ku­renč­ní vý­ho­dy.

 


Mohlo by vás zajímat: