Google překladač: English Deutsch

Fisker Automotive zvolil PLM řešení Dassault Systèmes

Autor článku: Dassault Systèmes   

Tags: 3DVIA | Automotive | CATIA | Dassault | Enovia | Fisker | SIMULIA

Fisker_234_1201Prémiová ekologická automobilka Fisker Automotive zvolila pro vývoj svých elektrických modelů Karma a Surf softwarové řešení CATIA a ENOVIA od společnosti Dassault Systèmes. Integrovaný softwarový balík CATIA umožnil výrobci pracovat na jediné architektuře pro všechny dílčí části od kabeláže po finální provedení karoserie. ENOVIA sloužila ke správě a řízení projektových dat pocházejících z různých částí světa. Společnost Fisker použila během vývojového procesu také řešení 3DVIA a SIMULIA.  

Funkce řešení CATIA výrazně ulehčují proces projektování. Díky němu mají projektanti více času osvojit si a testovat nejrůznější nástroje, jenž mohou přispět ke snížení spotřeby energie a zároveň usnadňují recyklaci a obnovu použitých materiálů. Společnost Fisker si vybrala řešení CATIA, aby optimalizovala faktory, které mají vliv na využití energie vozidla (aerodynamika, valivý odpor nebo váha vozu).  
Na projektování a výrobě vozů se podílí značný počet dodavatelů. Řešení ENOVIA tak poskytlo výrobci možnost integrovat a spravovat všechny informace mezi dodavateli a zároveň sledovat změny a identifikovat nejlepší pracovní postupy. Tento přístup, společně s jedinečným způsobem projektování společnosti Fisker Automotive, pomohl automobilce rychle uvést na trh model Surf. Díky integrované digitální projektové platformě nebyl první vyrobený Surf jen prototypem, nýbrž hotovým modelem.
Fisker_360_1201
O společnosti Fisker Automotive
Americká společnost Fisker Automotive, založená v roce 2007, se zabýva vývojem a výrobou elektrických vozidel s delším dojezdem a luxusní výbavou. Automobilka navrhuje a vyvíjí první světovou prémiovou řadu elektrických plug-in hybridů, což odráží přesvědčení firmy, že vozy zohledňující životní prostředí se nemusí vzdát vášně, stylu nebo výkonu.

Mohlo by vás zajímat: