Google překladač: English Deutsch

Centrum Louvre des Entreprises využívá systém PcVue

Autor článku: ARC INFORMATIQUE   

Tags: ARC INFORMATIQUE | BMS | Elektro | PcVue | Řídicí | Systémy

Louvre Entreprises - 1223Společnost SFL (Lyon Property Company), vlastník budovy, v níž se nachází komerční centrum Louvre des Entreprises, provedla rozsáhlou rekonstrukci s cílem přizpůsobit horní patra budovy zejména pro kancelářské využití. Pro provoz a dohled nad technickým vybavením budovy na ploše 37 000 m² je nutný efektivní řídicí systém kategorie BMS (Building Management System). Řízení a optimalizace provozu technického vybavení budovy umožňuje snížit spotřebu energie o 20 až 30 %. Budova z roku 1852 je situována naproti pařížskému muzeu Louvre. Byla postavena na příkaz francouzského panovníka Napoleona III. a zpočátku v ní byly obchody.

V současné době je v prvních dvou podlažích obchodní centrum Louvre des Antiquaires. Na ploše 10 000 m² je 30 obchodů a více než 250 menších stánků s uměleckými předměty a starožitnostmi z Evropy, Asie a Blízkého východu. V dalších čtyřech podlažích je komerční centrum Louvre des Entreprises s mnoha prestižními nájemci, včetně kanceláří ministerstva financí, velvyslanectví USA a Banque de France.
Vedením projektu přestavby budovy byla pověřena společnost ESOPE, dodavatelem systému BMS se stala společnost Apilog Automation. Jednalo se přitom nejen o řízení provozu kancelářských prostor komerčního centra Louvre des Entreprises, ale i běžného technického vybavení a infrastruktury obchodního centra Louvre des Antiquaires.

Systém PcVue dohlíží na následující zařízení LonWorks:
  • tepelná čerpadla France Energie s regulátory KARNO; celkem monitoruje přibližně 1 200 tepelných čerpadel,
  • osvětlení s infračervenými multisenzorovými ovladači ACELIA,
  • žaluzie s moduly ACELIA pro motory 230 V,
  • řídicí moduly THERMOKON pro dálkové centralizované řízení tepelných čerpadel, osvětlení a žaluzií,
  • PLC JOHNSON CONTROLS FX15 pro sběr dat z řídicích panelů jednotlivých sekcí.
Architektura využívající LonWorks je dále doplněna o:
  • řízení distribuce elektřiny: klimatizační jednotky a rozváděče pro řízení spotřeby a distribuci elektřiny, ovládané prostřednictvím zařízení TREND IP,
  • všechny měřiče jednotlivých nájemců a centrální rozvaděče nízkého napětí: PcVue zpracovává a analyzuje data z přibližně 250 měřičů v síti Modbus; správa záložních zdrojů (GE) je podporována PLC TSX.
Celkově projekt zahrnuje více než 2 500 uzlů LonWorks.

Architektura BMS se skládá z 36 serverů Loytec L-INX, tří monitorovacích stanic PcVue s přístupem prostřednictvím tenkého klientu WebVue dostupného z intranetu i internetu a ze systému NL Facilities od společnosti Newron System (využívá verzi Monitoring and Zoning pro zabezpečení a rozdělení prostoru do sekcí).

Za přispění flexibility a pokročilých funkcí systému PcVue dosáhla společnost APILOG AUTOMATION otevřené integrace hardwarové i softwarové části celého systému BMS. Řešení umožňuje řízení všech technických zařízení budovy a v případě nebezpečí zaručuje dostatečně krátkou dobu odezvy. Jednoduché a efektivní ovládání dovoluje řídit jakoukoliv zvolenou oblast s možností dynamické rekonfigurace systému. Významným rysem je také optimalizace spotřeby energie s očekávanými úsporami přibližně 20 až 30 %.

Mohlo by vás zajímat: