Axis Talk 2021
Helios
Minerva
Google překladač: English Deutsch
GstarCAD – DWG kompatibilní 2D/3D CAD
Axis Talk 2021
Kingston - velká jarní soutěž

StreamTech.tv

streamtech tv-logo
Alvao - novinky

Seminář rapid prototyping v Evektoru

Úterý, 21 Únor 2012 12:44

Tags: CATIA | Evektor | Platforma V6 | rapid prototyping | Reverse engineering | Seminář | Technodat

Seminář Evektoru a Technodatu v Kunovicích -PB165807_1208V prostorách společnosti Evektor v Kunovicích se 16. února 2012 uskutečnil již druhý společný seminář společností Technodat a Evektor. Tématem semináře byl rapid prototyping a reverse engineering ve společnosti Evektor a také možnosti hladké migrace CATIA V5 na platformu V6. Seminář navazoval na společnou akci obou prezentujících organizací z listopadu 2011 – Možnosti a přínosy 3D/PLM řešení při vývoji a realizaci moderního výrobku, kdy část tohoto semináře týkající se právě technologií „rapid prototyping" a reverzního inženýrství v Evektoru nemohla z kapacitních důvodů uspokojit všechny zájemce.

Především pro ně pracovníci z Evektoru své atraktivní téma zopakovali a pracovníci z Technodatu představili zcela nové a aktuální téma, a to možnosti hladké transformace z DS řady V5 (CATIA, ENOVIA SmarTeam) na platformu V6.
Zahájení semináře se opět ujali oba ředitelé. Václav Zajíc, výkonný ředitel společnosti Evektor přivítal účastníky a Aleš Kobylík pak představil společnost Technodat, CAE-systémy, její dvacetiletou historii i úspěchy v roce 2011 na poli 3D/PLM v České republice i na Slovensku.
Poté se ujal slova Michal Jakšík, který představil svého zaměstnavatele, společnost Evektor, podrobněji a zejména z hlediska jejích výrobků a služeb. Následně si vzal slovo Jozef Dráb a prezentoval hlavní téma Technodatu na tomto semináři – klíčové hodnoty platformy V6 společnosti Dassault Systèmes, její přínosy pro výrobní organizaci a možnosti hladké transformace ze stávající DS řady V5 (CATIA, ENOVIA SmarTeam) právě na novou platformu V6.
Igor Mega (Evektor) se věnoval tématu nasazení a zkušenosti s technologiemi pro rychlou a efektivní výrobu 3D prototypů v podmínkách Evektor, Vojtěch Táborský (rovněž Evektor) pak na závěr "teoretické" části semináře představil 3D optické skenování a měření a jejich praktické využití v průmyslu.
Po této „teoretické“ dopolední části následovalo v pravé poledne tradiční občerstvení (raut na kterém opět nechyběly dobroty z domácí zabíjačky), po obědě se účastníci rozdělili do dvou skupin a následovala odpolední „praktická“ část semináře, návštěva pracovišť 3D tisku, vakuového lití a 3D optického skenování v areálu společnosti Evektor.
Jednalo se opět o povedenou akci se zajímavým programem a kvalitním zázemím v prostorách reálného výrobce špičkového výrobku, která bude pokračovat v podobném stylu u dalších výrobních organizací, kde Technodat úspěšně implementoval 3D/PLM.

Mohlo by vás zajímat: