Amper 2019
Google překladač: English Deutsch

Soutěž Dassault Systèmes Design Challenge 2012 pro mladé designéry

Středa, 20 Červen 2012 15:16

Tags: 3D Design | CATIA | Dassault

vizual_1225Společnost Dassault Systèmes a časopis AutoDesign&Styling vyhlašují s podporou občanského sdružení Czechdesign druhý ročník mezinárodní soutěže pro mladé designéry. Její volné téma ohraničuje jen ideové zadání formou „scénáře". Ten je zasazený do Prahy jako významného evropského centra dění, inspirativního místa s bohatou historií a potenciální líhně budoucích trendů. Scénář soutěže „Dassault Systèmes Design Challenge 2012: Age of Design" zavádí designéry a designérky do blízké budoucnosti a vybízí je, aby prostřednictvím jednotlivých předmětů ukázali, jak si představují moderní evropské město a jeho obyvatele.

Jak tedy vypadají například automobily nebo další dopravní prostředky, kterými se lidé pohybují v ulicích moderní Prahy? Jaké oblečení nosí její obyvatelé? Jaké předměty každý den používají, jak tráví svůj volný čas? Každý jednotlivý výrobek může uspět.
Ocenění získají návrhy směřující k jednoduchosti, výjimečnosti, spotřebitelské skromnosti a estetické kvalitě. Tématem soutěže „věk designu" chtějí organizátoři upozornit na důležitou roli užitého designu v dnešním každodenním životě.

Uzávěrka pro příjem skic je 20. srpna 2012. Projekty následně posoudí odborná porota. Tři finalisté postoupí do třídenního finálního workshopu, který proběhne v Praze a jeho účastníci dostanou možnost zdokonalit svůj projekt pod vedením zkušeného designéra. K dispozici budou mít profesionální nástroj pro 3D design CATIA Natural Sketch. Vítězové soutěže budou oficiálně vyhlášeni v listopadovém vydání časopisu AutoDesign&Styling. Autora nejlepšího projektu čeká 1 000 eur. Designér druhého nejlepšího projektu získá 500 eur a za třetí místo je vypsána odměna 300 eur.

Kompletní propozice soutěže Dassault Systèmes Design Challenge 2012 najdete na internetových stránkách časopisu AutoDesign&Styling (www.auto-design.cz), kde se může každý účastník zaregistrovat a později také přihlásit svůj projekt. Do minulého ročníku soutěže, jejíž účastníci měli za úkol navrhnout podobu nového pražského taxi, se zapojilo 80 designérů z 23 zemí. Vítězem se nakonec stal Španěl Diego Garcia s elektrickým konceptem Visitor.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit