Exinda
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Dassault a Philosophia spolupracují na digitalizaci jaderných elektráren

Čtvrtek, 15 Listopad 2012 14:20

Tags: Dassault | Digitalizace | Philosophia | Virtuální simulace

philosophia_1246Dassault Systèmes a korejská společnost Philosophia oznámily dohodu, podle které bude Philosophia využívat platformu 3DEXPERIENCE k digitalizaci a virtuální simulaci jaderných elektráren. Aplikace Dassault Systèmes využije Philosophia k modelování a simulaci multifyzikálních procesů, víceškálových jevů a také pro konstrukci a školení. Philosophia a Dassault Systèmes budou společně vyvíjet řešení a postupy pro digitalizaci stávajících aktiv, 3D multifyzikální simulaci komplexních procesů v jaderných elektrárnách a vytvoří souhrnný vzdělávací program pro studenty jaderné fyziky.

Tyto vzdělávací programy na univerzitní úrovni budou studentům pomáhat využívat získané teoretické vědomosti v různých oblastech jaderné energetiky prostřednictvím „virtuálních světů". Obsahovat budou praktické konstrukční nástroje jako jsou 3D projekční, simulační, analytické a programovací aplikace Dassault Systèmes. Platforma 3DEXPERIENCE umožní i digitalizaci už existujících jaderných elektráren i reálných procesů, což umožní přesnější simulaci, zlepší kvalitu školení a podpoří vývoj procesu údržby. 

Většina jaderných elektráren i dalších zařízení na výrobu elektrické energie není postavena přesně podle původního projektu. Projekty vycházejí z ideálního plánu, nicméně jsou během konstrukce více či méně pozměňovány, aby bylo možné vypořádat se s neočekávanými problémy, které se objevují v procesu výstavby. Digitalizace elektrárny ze starých dat a vytvoření „reálného" modelu by tak měla být prvním procesním krokem pro jakoukoli stávající elektrárnu. Digitalizovaná data se pak stávají jedinečným vědomostním centrem elektrárny, k němuž mají přístup všichni zainteresovaní včetně majitele nebo provozovatele a dodavatelů zařízení.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit