Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Tester izolací Fluke pomáhá týmům v poháru Formula Student

Pátek, 16 Leden 2015 14:32

Tags: Delft | Fluke | Fluke 1587 | Formula | Izolace | SAE | Student | Tester

fluke formula student-1503S cílem umožnit studentům získat více praktických zkušeností v jejich jinak většinou teoretických studií, vznikla před 40 lety pod sdružením SAE soutěž Formula Student. Od té doby se rozrostla do soutěže, kde se střetává více než 500 týmů z celého světa se svými navrženými závodními vozy. Není to jen o rychlosti vozů, na které také záleží. Studenti jsou zároveň posuzováni odborníky z různých oborů a hodnotí kvalitu designu a zpracování vozů, náklady, použité výrobní procesy a obchodní plán pro prodej vozu.Tým Delft již soutěží čtrnáct let a pro letošní rok soutěže v současné době navrhuje nový elektřinou poháněný model s pohonem všech čtyř kol.

Tester izolace a digitální multimetr Fluke 1587 je jedním z jejich nejčastěji používaných nástrojů při navrhování a testování elektrických vozidel. Kontrola vysokého napětí před zahájením prací na voze, měření nízkého nebo vysokého napětí baterií pro zjištění, jak dlouho lze automobil testovat, a měření, jako například kontrola kontinuity kabelu, jsou běžnými rutinními úkoly, zejména v průběhu testovací fáze.
Velmi důležité je spolehlivé měření odporu mezi elektricky oddělenými vysoko napěťovými a nízko napěťovými systémy na systémovém napětí. To je důvod, proč je využíván kombinovaný multimetr a tester izolace. Vše je v jednom zařízení, s řadu modulárních měřících sond pro různé aplikace. Vzhledem k tomu, že v elektrickém vozidle je mnoho částí, které vyžadují pro testování různé nástroje, při testovacím dnu jsou jak transportní auto, tak i přívěs vždy plně naloženy. Takto kombinované nástroje zajišťují cennou úsporu místa a není třeba ztrácet čas hledáním samostatného testeru izolací nebo multimetru.
Kontrola izolace vysoko napěťových a nízko napěťových systémů je standardní postup před všemi zkouškami. Staly se i případy, kdy došlo k poškození izolace, což znamenalo, že podvozek vozu byl připojen k vysokému napětí. To představuje pro řidiče nebezpečnou situaci.
„S testerem izolací Fluke jsme mohli rychle najít zdroj problému, což šetří čas při jejich řešení a náš omezený testovací den je efektivnější," říká Marinus Geuze, Formula Student Team Delft, zodpovědný za návrh elektroniky vozu, za řešení problémů a za bezpečnost během testovací fáze.
Delft Formula Student Team získal první tři místa ve všech třech soutěžích a vždy dosáhl do finále v oblasti designu.

Níže je video z Formula Student Německu, kde jsou vidět záběry „TOP 5“ nejrychlejších vozů:

Další informace o přístrojích Fluke, aplikacích a pomoc s vyhledáním nejbližšího distributora lze získat na e-mailu info@fluke.cz nebo na webových stránkách společnosti Fluke na adrese www.fluke.cz.


Mohlo by vás zajímat: