Helios
Google překladač: English Deutsch

Alstom sjednocuje podnikové procesy pomocí ENOVIA V6

Autor článku: Dassault Systèmes   

Tags: Alstom | Dassault | Enovia | Transport | Uživatelé

Alstom_Coradia-1131Společnost Dassault Systėmes oznámila spolupráci se společností Alstom. Ta si vybrala PLM platformu ENOVIA V6 ke zlepšení svých podnikových procesů. Jako první krok významné transformace nasadí Alstom řešení ENOVIA ke sjednocení různých pracovišť na jedné celosvětové platformě. To zaměstnancům umožní efektivně spolupracovat na klientských projektech. Druhá fáze přinese implementaci řešení CATIA V6 pro veškerý mechanický design. Alstom rovněž provádí konsolidaci PLM systému, aby zjednodušil sdílení informací, zvýšil výrobní kapacity a snížil dobu nutnou k uvedení produktů na trh.

Společnost Alstom se rozhodla pro řešení Dassault Systėmes především pro jeho flexibilní, otevřenou PLM páteř. Ta umožní realizovat v praxi princip, který shrnuje heslo „jednou navrhnout, vyrábět kdekoli”, napříč jednotlivými divizemi a pobočkami. Neméně důležitá byla návratnost investic a maximální efektivita. Vedle toho nabízí ENOVIA V6 možnost interdisciplinární spolupráce. Instalována bude pro 3 500 uživatelů.
„V dnešním konkurenčním prostředí potřebujeme zvyšovat zejména přechod od výběrových řízení k samotné realizaci projektů,” říká generální ředitel společnosti Alstom Jean-Louis Ricaud. „Vzhledem k vysokému počtu nesourodých softwarových řešení instalovaných v minulosti v našich závodech bylo sdílení informací a spolupráce velice obtížná. Nasazení jediné virtuální platformy pro spolupráci umožní sdílet informace, schopnosti a dovednosti mezi jednotlivými pracovišti. V neposlední řadě to zkrátí vývojové cykly a sníží náklady.”

Alstom Transport vyvíjí a nabízí komplexní škálu systémů, zařízení a služeb pro železniční dopravu se zaměřením na trvale udržitelný rozvoj. Společnost Alstom Transport nabízí řízení kompletních dopravních systémů, od železničního parku přes signalizační systémy, údržbu, infrastrukturu až po dodávání produktů na klíč. Za fiskální rok 2010-2011 vykázala společnost tržby ve výši 5,6 miliardy EUR. Alstom Transport působí ve více než 60 zemích světa a zaměstnává 26 000 lidí.

Mohlo by vás zajímat: