Axis Talk 2021
Helios
Minerva
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

NICOM
GstarCAD – DWG kompatibilní 2D/3D CAD
Axis Talk 2021

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo
Alvao - novinky

Komplexnost a kreativita vítězných prací z celého světa

Tags: 3D CAD | Alibre design | Soutěž

alibre-01Dvacátého druhého března 2011 oznámila společnost Alibre, Inc. (USA) výsledky soutěže profesionálních návrhů Alibre Design Contest 2010/2011. Cílem soutěže bylo najít nejlepší návrhy vytvořené pomocí Alibre Design 3D CAD softwaru. Stovky kreativních příspěvků byly přijaty a přezkoumány na základě různých faktorů, včetně složitosti modelu, vyrobitelnosti, tvořivosti a využití funkcí Alibre Design. Soutěžící vstoupil do soutěže umístěním své práce na stránkách www.AlibrePowered.com, která slouží k prezentaci výsledků práce uživatelů Alibre Design.

Zaregistrovaní členové komunity Alibre Design následně on-line hlasováním hodnotili jednotlivé projekty. Ocenění řešitelé získali finanční odměnu 1000 $, 500 $, resp. 250 $.

Celkové vítězství si zaslouženě odnesl Benoît Barbe (Pensylvánie, USA) s projektem luxusních hodinek „The Pennsylvania Tourbillon", které navrhoval pro společnost RGM Watches.

Tyto hodinky, navržené v softwaru Alibre Design, zaujaly pozornost odborníků v hodinovém průmyslu. Vysoce přesné mechanické hodinky dokáží negovat účinky gravitace a jsou určeny pro nejnáročnější klienty. Doporučená prodejní cena 75 000 dolarů zřejmě nepotěší případné zájemce ze střední Evropy.

„Zúčastněné projekty v tomto roce dosáhly nejvyšší kvality a byly vytvořeny velkou tvořivostí soutěžících. Práce dosáhly nové úrovně ve všech oblastech," říká Paul Grayson, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Alibre.

Oceněné práce

Hlavní cena

Název projektu: The Pennsylvania Tourbillon
Autor: Benoît Barbe (Pensylvánie, USA)
Společnost: RGM Watches

alibre-02

2. místo (technický projekt)

Název projektu: Lunchbox forma
Autor: Sebastian Finke (Jižní Afrika)
Společnost: ECA Product and Mould Design CC

alibre-03

2. místo (netechnický projekt)

Název projektu: „Star Trek" aneb 3D šachová sada
Autor: Neil Reed (Oregon, USA)
Společnost: hobby projekt

alibre-04

Čestné uznání

Název projektu: SGT02 100-mpg ultralehké závodní auto*
Autor: Robert Mohrbacher (Washington, USA)
Společnost: WikiSpeed

* Poznámka autora: (100-mpg = spotřeba do 2,4 l / 100 km, mpg = mile per gallon)

alibre-05

Čestné uznání

Název projektu: Pyrolysis Unit (Energetické využití odpadů)
Autor: Keith Nair (Velká Británie)

alibre-06

Čestné uznání

Název projektu: Service Rig pro vrty ropy a zemního plynu
Autor: Travis Hägglund (Kanada)
Společnost: Korse Engineering

alibre-07

Alibre Design je nízkonákladový 3D parametrický CAD s výborným poměrem cena/výkon. Je vyvíjen od roku 1997 společností Alibre, Inc. (USA) a je distribuován v 50 zemích. Dodává se v 15 jazycích včetně češtiny. V přípravě je i slovenská jazyková úprava. Alibre Design poskytuje uživatelům výkonné nástroje pro návrh a konstrukci z širokého spektra průmyslových odvětví. Samozřejmostí je vytváření sestav, generování 2D pohledů, řezů, detailů z 3D modelu i export modelu do strukturovaného 3D PDF. Některé sofistikované funkce jsou řešeny zásuvnými moduly třetích stran v ceně produktu. Patří sem např. KeyShot (render), Moment of Inspiration (povrchy), Motion (animace), VisualMill CAM (CAM obrábění).

Konstruktéři zajisté ocení spolupráci s nejrozšířenějšími formáty. Alibre si mohou dovolit i domácí „kutilové" či začínající podnikatelé. Startovací cena 99 € pro verzi Alibre Design Personal je unikátní v oblasti parametrických 3D CAD řešení. Zajímavý je fakt, že tato licence platí i pro komerční použití. Pro práci profesionálního konstruktéra jsou cíleny verze Alibre Design Professional a Alibre Design Expert.

30denní zkušební verzi a více informací o jednotlivých verzích najdete na www.alibredesign.eu.

Uvidíme, jaké práce přinese nový ročník Alibre Design Contest 2011/12 a samozřejmě bude zajímavé sledovat konfrontaci s podobnými soutěžemi konkurenčních CAD řešení. Máme se na co těšit!

Autor je CAD specialista ve společnosti CAD systémy a zároveň vyučuje grafické systémy na SOŠ dřevařská Zvolen.Mohlo by vás zajímat: