Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Jsou školení pro firmy důležitá?

Tags: Autodesk | Software | Strojírenství

Společnost Dagis a.s. působí na českém trhu od roku 2001 a od počátku se orientuje čistě na strojírenský průmysl. Po roce fungování jsme se stali v České republice nejvýznamnějším a v Evropě jedním z nejvýznamnějších partnerů společnosti Autodesk, jejíž software a služby nabízíme.

Ihned jsme si uvědomili, a stavíme na tom i naši filozofii, že služby a servis jsou pro naše zákazníky stěžejní a přinášejí hlavní profit pro rychlé zaplacení investic spojených s nákupem softwaru. Toto si postupně uvědomují i zákazníci, a proto jsme za poslední čtyři roky realizovali již 194 školení určených pro začátečníky. Pravidelně je provádíme ve všech našich pobočkách ve školicích místnostech v Praze, Plzni, Brně, Pardubicích a Ostravě minimálně jednou za kvartál, anebo díky našim mobilním učebnám i přímo u zákazníka. Každý účastník školení získává certifikát o absolvování školení a DVD s daty, pomocí nichž bylo školení prováděno, aby se k němu mohl kdykoli vrátit.
 
Ing. Radomír ŽvakNa tato začátečnická školení navazují školení pro pokročilé uživatele orientovaná buď na prohloubení znalostí jednotlivých technologií (tvorba plechových součástí, generování ocelových konstrukcí, potrubních celků, pevnostní výpočty a řada dalších), kterých jsme provedli již přes 50, nebo i školení zaměřená na zrychlení tvorby dokumentace a s tím spojené zvýšení efektivity práce v konstrukci. S těmito typy školení, která jsou přesně šitá na míru zákazníkům, máme nemalé zkušenosti a nyní, v době ekonomické recese, je to přesně to téma, které firmy trápí. Máme ověřeno, že touto cestou může firma urychlit návrhové procesy výrobků v řádu až několika desítek procent, samozřejmě v závislosti na typu výrobku a jeho znovu používání. Navíc profinancování takto provedených školení je možné provést přes evropské dotační fondy, čímž firmě nevzniknou žádné náklady. Zákazníkům nabízíme v této oblasti vlastní poradenství.
   
Samozřejmou součástí školení je provedení kvalifikovaného návrhu typu, programu a rozsahu školení na základě analýzy ve firmě a znalostního auditu, aby dané informace byly směřovány přesně k potřebám zákazníka.

Kupříkladu, v současné době nejčastěji prodávané školení spojené s prací s objemnými daty. Zde máme pro zákazníky připraveny elektronické podklady pro školení (dataset), které takováto data obsahují, a ukazujeme jim úzká místa v projektu, jak se jim vyvarovat, co dělat, když už se stane nějaký problém. Tento dataset, jak jsem již psal výše, zákazník po absolvovaném školení získá, aby se mohl kdykoli k probírané látce vrátit a v klidu si vše znovu projít. Další variantou stejného školení je provést je přímo na datech zákazníka. V tom případě se účinnost školení několikanásobně zvyšuje. Pro dobrou úroveň školení je nutné, aby byl školitel dostatečně znalý odborné oborové problematiky, aby tedy byl původem z praxe. Naši školitelé jsou původním povoláním konstruktéři, a pokud je to možné, obsazujeme specializovaná školení tak, aby školitelé měli v dané strojírenské činnosti vlastní praxi.

  

Spokojenost s našimi službami v oblasti vzdělávání je velmi vysoká. Průměrně ročně proškolíme téměř 1500 konstruktérů! To je i jeden z důvodů, proč jsme získali akreditaci Autorizovaného školicího střediska společnosti Autodesk (ATC) pro oblast strojírenství a jako jediní v ČR máme status Autodesk Premier Solution Provider pro oblast strojírenství (manufacturing). Toto je významný rozdíl od řady neautorizovaných školicích středisek, která nemají certifikované školitele ani odborné postupy pro strojírenská školení a nabízejí školení Inventoru. Dále pak na trhu existují střediska, která mají status ATC, ale pouze v obecné oblasti, nejčastěji jen pro AutoCAD. Školit kreslení v AutoCADu ve srovnání s modelováním ve 3D a praktickém školení všech specializovaných modulů Autodesk Inventor Professional je jistě značný rozdíl.  V tomto směru doporučujeme zákazníkům ověřit si na stránkách společnosti Autodesk, které firmy mají pro danou oblast oborovou akreditaci pro školení. Společnost Autodesk totiž zaručuje nutný standard pro provádění kvalitních školení.

Velký důraz klademe na úroveň technické podpory a sledování vyřizování požadavků našich zákazníků. Důkazem o pozici naší společnosti na strojírenském CAD poli v České republice je 1532 registrovaných uživatelů naší technické podpory (přesně před rokem jich bylo 983) přes internetový portál http://helpdesk.dagis.cz/. Touto cestou řeší náš tým 11 techniků přes 3500 požadavků ročně. Na tomto portálu je navíc k dispozici i znalostní průběžně aktualizovaná báze v současné době s více než 200 tipy a triky v sekcích od AutoCADu přes Autodesk Inventor až po správu dokumentace. Tuto službu nabízíme zdarma všem našim zákazníkům.

Na závěr tedy odpovídám na úvodní otázku. Ano, školení a konzultace jsou jednoznačně přínosem pro firmy, zvyšují efektivitu práce, zvyšují kvalitu tvorby dokumentace, minimalizují ztráty způsobené učením se v průběhu pracovní doby a samozřejmě zvyšují a zrychlují nabytí praktických znalostí v oblasti ovládání SW, a tak zvyšují efektivitu práce konstruktérů. Ne nadarmo se říká, že čas jsou peníze. Finanční návratnost je v tomto případě relativně jednoduše prokazatelná i díky bohatým referencím, které máme. Zvyšte proto i vy svoji konkurenceschopnost v této nelehké situaci a vězte, že znalosti jsou právě tou pravou investicí, kterou vám už nikdo nikdy nevezme!

Veškeré námi nabízené služby a kontakty na nás najdete na našich internetových stránkách www.dagis.cz, technické informace na http://blog.dagis.cz/, případně na naší bílé lince 841 111 124. Kontaktovat nás můžete i prostřednictvím e-mailu na info@dagis.cz či obchod@dagis.cz. Kontaktů tedy máte více než dost, stačí si jen jeden vybrat a vše ostatní již nechejte na nás!

Autor je vedoucím servisního oddělení DAGIS a.s.

 


Mohlo by vás zajímat: