Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

12. ročník CADfóra ovládla živá diskuse odborníků

Autor článku: Redakce   

Tags: Autodesk | CAD Studio | CADfórum | Cell Dome

CADforum ilustracniAkciová společnost CAD Studio uspořádala – za hlavního partnerství společností Autodesk a Intel – již dvanáctý ročník populární odborné konference CADfórum. Přednášky nad praktickými tématy, tradičně vedené přímo řečníky z českých firem, doplnily workshopy ukazující nové možnosti moderních technologií od Autodesku. Nezapomnělo se ani na vyhlášení soutěže pro nejlepší inovátory, kteří obdrželi nejnovější sady aplikací pro pokročilé navrhování.

Na CADfórum, opět do brněnského hotelu Avanti, pro nějž je kladem výhodná geografická poloha i velmi solidní úroveň poskytovaných služeb, i letos zavítalo 230 odborníků se zájmem o počítačem podporované navrhování a správu dat. Plný sál lákala především možnost vyměnit si praktické poznatky s kolegy z oboru – nejen během zajímavých přednášek, ale také v přísálí, kde probíhala výstava partnerů s ukázkami nejmodernějších technologií v akci.

„Za tucet let, po která podzimní CADfórum pořádáme, přestala být konstrukční oddělení izolovanými pracovišti a jsou stále efektivnější součástí českých firem a jejich podnikání. Podílejí se na nabídkových řízeních, atraktivní prezentaci výrobků, umějí přizpůsobovat výrobek na míru konkrétního zákazníka, podporují objednávky i servis. Podstatně se zjednodušil přenos návrhů do výroby, osvědčilo se on¬ line připomínkování a hladší je i datová komunikace s dodavateli a zákazníky,“ připomněl výrazný posun Jan Binter, výkonný ředitel akciové společnosti CAD Studio. „Tým CAD Studia se snaží pomáhat zákazníkům nejen s ohledem na samotné konstruování, ale i v rámci jejich širšího obchodního modelu. Díky tomu mohou tyto společnosti nabízet lepší služby a udržovat si vysokou konkurenceschopnost.“

CADforum 1

V rámci konference proběhlo také bezplatné rozdílové školení CAD aplikace Autodesk Inventor nebo soutěže ve znalostech a zručnosti modelování v Autodesk Inventoru. Návštěvníci si mohli vyzkoušet nejnovější tisková zařízení firem HP, Canon a Epson, interaktivní tabuli pro elektronickou komunikaci a interaktivní projekci, 3D myši, CAM software, překvapivě rychlý virtualizovaný Inventor na PC, iPadu a MacBooku a 3D tisk. A nechyběly ani stále populárnější workshopy, letos nad žhavými tématy digitální továrny, správy návrhových dat v cloudu nebo digitálního prototypování od konceptu až po samotnou výrobu.

Ještě než se dostalo k závěrečnému kulatému stolu s živou debatou, byly vyhlášeny výsledky druhého ročníku společné soutěže Autodesku a CAD Studia – CAD zdarma pro inovátory. Cenu, tedy software v hodnotě 1,5 milionu korun, si odnesl tým Rada Building s projektem Cell Dome. Hned pětice licencí konstrukční sady Autodesk Product Design Suite 2016 v nejvyšší edici Ultimate a s odbornými službami CAD Studia se tak uplatní při přípravě výroby odvážných stavebních konstrukcí.

CADforum 2

Obvyklou atrakcí CADfóra je také losování výherců z odevzdaných dotazníků od účastníků akce. Ti si z CADfóra odvezli kromě informací i hodnotné ceny, např. digitální zrcadlovku Canon, projektor Epson, herní konzoli Xbox 360 s Kinectem, čtečku Kindle, 3D myši, předplatné odborných časopisů nebo chutné delikatesy.

Na závěr nezbývá než poděkovat všem účastníkům, pro které se již nyní začíná chystat 13. ročník CADfóra, poděkování patří také partnerům konference, společnostem Autodesk, Intel, HP, Canon, Epson, 3DConnexion, ZyXEL, AV Media a DTS Praha, stejně jako mediálním partnerům, redakcím časopisů a webů 3D¬ tisk.cz, CAD.cz, Konstrukter.cz, Prumysl.cz, Strojárstvo, T+T Technika a trh a Technický týdeník.

CADforum 4

Za zmínku stojí, že pro CAD Studio nebylo CADfórum pro tento rok poslední akcí, protože zájemce o oblast CAD, simulací a PDM rovněž pozvalo na následné workshopy a webináře věnované novinkám a praktickým přínosům produktů Autodesk a navazujících aplikací. Patřily (a patří) k nim například tyto akce: Vault – kulatý stůl (6. a 8. října), Simulation workshopy (14. a 15. října), Virtuální desktop pro 3D CAD (20. října), CAD standardy (3., 4. a 5. listopadu), Inventor ETO (25. listopadu). Další novinky můžete sledovat také prostřednictvím sociálních sítí – Facebook, Google+, Twitter, YouTube a LinkedIn.

O projektu Cell Dome

Autorem projektu je společnost Rada Building, sídlící v Node Startup Hubu na pražském Smíchově. Z jejích webových stránek je poznat, že se zajímá hlavně o zahraniční zákazníky, protože existují pouze v anglické verzi. Mottem projektu je slogan „My navrhneme a postavíme budovu a vy do ní vnesete život.“ Cell Dome by měl svým obyvatelům ulehčovat život, sloužit jim a dělat šťastnou matku Zemi.

CADforum 3

Na začátku tvorby nejlepšího konceptu budovy byl výběr nejúčinnější konstrukce nebo co nejchytřejší použití materiálů. Teprve pak bylo možné prohlásit koncept tím skutečně nejlepším řešením pro udržitelnou budoucnost. Vznikl koncept geodetické kupole poháněné sluneční energií, který tvůrci nazývají Cell Dome. Přistoupili k návrhu budovy jako k fyzickému rámci pro jinak nemyslitelné hladké propojení IoT a automatizace a rozšířili přístup k udržitelným technologiím. Rychlá stavba (5 podlaží během 2 týdnů) zvyšuje výnosy a odstraňuje tržní rizika. Baterie umožňují šetřit elektřinu v noci nebo ji prodávat zpět do sítě v okamžiku maximální ceny. Investice je o to atraktivnější, když připočítáme přizpůsobitelné interiéry s triviální správou rozvržení a tím spojenou vysokou obsazeností.

Fotografie dodalo CAD Studio.


Mohlo by vás zajímat: