Partneři Projektu CAD
Aktuální články
- SIMARIS sketch – 3D návrh přípojnicového systému
- Využijte sílu a schopnosti správy dat se Solid Edge X
- ENCY Software aktualizuje svá CAD/CAM/OLP řešení
- Nový skenovací systém SCANLAB s aperturou 7 mm
- Webinář o řešení nesouladu mezi ECAD-MCAD
- Fúzní reaktor ITER – 4D vizualizace na vyšší úrovni
- Caracol představuje extrudér xHF na JEC World 2025
- Co je ZW3D CAM? Ideální volba pro malé a střední podniky
CAD na www.SystemOnLine.cz
O polovinu kratší čas na konstrukční práce na rozváděčích |
Úterý, 23 Červen 2015 16:52 | |
To je důvod, proč se jejich projektové a konstrukční týmy sdružují do různých odborných skupin, z nichž se každá specializuje na určitou část trhu, např. petrochemii, potravinářský průmysl nebo chemický a farmaceutický průmysl.
„Nemáme žádné standardní projekty – vše se vždy tvoří znovu,“ říká Thomas Besser, vedoucí týmu vývojového střediska CAE. „Proto jsou pro nás důležité znalosti i zkušenosti.“ To se týká nejen programování, které dnes tvoří největší objem práce, ale také konstrukce elektrozařízení a návrhu rozváděčů pro řídicí techniku. Společnost GreyLogix využívá vysoký stupeň automatizace. „Brzy jsme zjistili, že musíme být silní v řízení projektů i procesů. Chceme svým zákazníkům nabízet přidanou hodnotu: být chytřejší a vyrábět inteligentněji. A nepřetržitě na tom pracujeme.“
Nejnovějším přírůstkem k nástrojům, které společnost GreyLogix používá pro konstrukci elektrozařízení, je Eplan Engineering Configuration One (EEC One). Tento software umožňuje na základě excelového rozhraní automaticky vytvářet elektrická schémata. To vyžaduje specifický přístup: konstruktér nejprve zadává do tabulky základní parametry, např. napětí. Potom vybere z individuálně uspořádaného seznamu potřebné komponenty, např. «motor 75 kW», stiskne tlačítko «konfigurace» a dostane schémata zapojení. Přípravné práce se vyplatí GreyLogix nevyrábí rozváděče na sklad. Montáž dostupných komponent probíhá v systému Kanban. Když komponenty procházejí výrobním procesem, každý panel rozváděče je umístěn na speciální montážní přepravku, což zvyšuje flexibilitu. Velká plánovací tabule na čelní stěně haly zobrazuje aktuální cykly, do nichž je výroba jednotlivých produktů strukturována, a obsazení pracovních stanic. I zde je vysoká úroveň automatizace: zpracování plechů je řízeno přímo ze systému CAE – Eplan Pro Panel – na výrobním stroji Perforex od firmy Kiesling.
Návrh montáže rozváděčů řídicích systémů s využitím Eplan Pro Panelu je úkolem odborníků, kteří zodpovídají výhradně za tento úkol. „Tři naši kolegové původně pracovali ve výrobě,“ říká Besser. „Vědí, jak co nejlépe připravit výrobní dokumentaci. Tito inženýři se podílejí na konstrukci a jsou také odpovědní za zavádění objednávek a tisk schémat zapojení.“ Jak zákazníci, tak obchodní oddělení oceňují 3D výkresy vytvořené v Eplan Pro Panel. Pokud jde o výběr inženýrských nástrojů, respektuje GreyLogix přání svých zákazníků a používá devět různých systémů ECAD. Když ovšem rozhoduje sám, používá Eplan. Výrobní dokumentace se pokaždé navrhuje v systému Eplan.
Mohlo by vás zajímat:
|