Google překladač: English Deutsch

CONTEX-Osvědčený a spolehlivý partner pro digitalizaci velkoformátové dokumentace

Tags: Contex | Digis | Skenery | Velkoformáty

digis-01Dánský producent velkoformátových skenerů CONTEX je dlouholetou světovou jedničkou v poskytování sofistikovaných řešení v oblasti digitalizace nadrozměrné dokumentace. CONTEX je technologickým leadrem udávajícím trend v tomto segmentu a zároveň historicky nejúspěšnějším výrobcem. Na svém kontě má mnoho průmyslových patentů a zároveň disponuje širokou sítí autorizovaných distributorů pokrývajících více než 80 zemí. Kontinuální inovace CONTEX produktů jsou výsledkem významných investic do výzkumu a vývoje stejně tak schopností naslouchat potřebám zákazníků. Mnohé modely získaly významná ocenění renomovaných zkušebních laboratoří (např. BERTL, BLI). O vynikající kvalitě skenerů CONTEX také hovoří dlouholetá OEM partnerství s významnými producenty velkoformátových tiskových technologií.

Velkoformátové skenery CONTEX (A1- A0++) poskytují všem uživatelům vysoce kvalitní výstupy, bez ohledu o jaký typ dokumentu se jedná. Jsou synonymem rychlosti, spolehlivosti a jednoduchosti v obsluze. Skenery CONTEX si jednoduše poradí jak s běžnými velkoformátovými dokumenty (technické výkresy, mapy, plány, fotografie, postery, apod.) stejně tak i s tlustými médii, pokrčenými, pošpiněnými či křehkými originály. Na značku CONTEX se mohou zákazníci spolehnout vždy, kdy bude velkoformátové dokumenty potřeba skenovat, kopírovat, tisknout, sdílet či archivovat .

Skenování do archivu

Práce se skenery CONTEX představuje jak úsporu času, tak i efektivní redukci nákladů. Jednoduchá obsluha, úpravy v reálném čase, přesný posun dokumentů po skenovací dráze, vysoká rychlost a nejkvalitnější výstupy jsou přesně to co zákazník vyžaduje. Zakomponované přednastavení pro dokument, šablony pro název souboru, automatické vyčištění pošpiněného pozadí, možnosti dávkového zpracování, to vše jsou užitečné nástroje pro efektivní skenování do archivu.

digis-02

Skenování pro kopírování nebo tisk

V případě, že se objeví potřeba naskenované dokumenty kopírovat nebo tisknout, pake zde CONTEX přichází s MFP řešením. Tento kit zahrnuje dodávku skeneru, dotykového skenovacího SW Nextimage, 17" dotykového panelu a speciálního stojanu. CONTEX skener se propojí s jakoukoliv velkoformátovou tiskárnou( HP, Canon, Epso, Encad, atd.) a je tak možno skenovat, kopírovat či tisknout všechny dokumenty až do šíře 54".

Skenování do emailu, sdílení

Pokud zákazník pracuje s mapami, výkresy či jinými rozměrnými dokumenty, můžete se setkat s tím, že právě jejich velikost je limitujícím faktorem pro vzájemné sdílení v rámci pracovní skupiny. Jsou příliš rozměrné pro kopírování či faxování a zároveň využití externích služeb je časově a finančně nákladné. Prostřednictvím jednotlačítkové volby z operátorského panelu skeneru se snadno iniciují skenovací a kopírovací funkce, stejně tak i odesílání emailu s komprimovanou přílohou nasnímaného dokumentu. Z počítače, ke kterému je skener připojen, je možno naskenovat dokument přímo do složky předem definovaného počítače v rámci firemní sítě. Standardní TWAIN anebo volitelný ISIS dává zákazníkům možnost zahrnout rozměrné digitální dokumenty do firemního Document Management Systému.

Skenování pro editaci

Skenovací SW Nextimage nabízí širokou paletu nástrojů pro efektivní editaci, vylepšení rastru a konverzi. Výstupem jsou dokonale vyčištěné rastry, které splňují i ty nejpřísnější měřítka. Pro úsporu času zákazníci jistě ocení možnosti dávkového skenování či kopírování. Výstupem je cca 50 grafických formátů (TIFF, DWF, JPEG, JPEG 2000, CALS, atd.). Nově je možno rastry uložit do Multipage TIFF a PDF.

Je libo skener pro CAD či grafiku?

Od 1.11. 2011 je produktové portfólio CONTEX reprezentováno celkově 29 modely, tudíž každý si najde model, který plně odpovídá jeho potřebám. Pro zákazníky, kteří disponují archivem technické dokumentace, jednoduchých map se nabízí XD a SD série. Volbou pro grafické dokumenty, podrobné mapy, satelitní snímky, postery, hrubá média (až 15 mm) bude HD Ultra série.

Skener do každé CAD kanceláře a 1=4

CONTEX XD (24") a SD (36"- 44") série se svým velmi jednoduchým ovládáním, atraktivní cenou, nízkou hmotností si jistě najdou své místo v mnoha kancelářích, kde je potřeba digitalizovat zejména technickou dokumentaci a jednoduché mapy do tloušťky 2 mm. Skenery jsou osazeny CIS snímači, jako zdroj světla zde slouží LED a využívají standardní interface USB 2.0 s xDTR(extended data transfer rate). Ceny skenerů pro tento segment začínají od 80.000,-Kč bez DPH.

A1 Model XD2490 je představitelem XD série a představuje "nejútlejšího člena" CONTEX rodiny.

SD modely formátu A0(36") je možno kdykoliv během jejich životnosti upgradovat na vyšší verze a pružně tak reagovat na aktuální potřeby. Prostřednictvím aktivačního kódu se dá skener povýšit na model s vyšším optickým rozlišením či rychlostí, stejně tak i o možnost barevného skenování. Zákazníkům je tedy dodán jeden univerzální, neaktivní skener a pomocí aktivačního kódu dojde k "oživení" modelu s požadovanými parametry.

SD modely formátu A0+(44") slouží pro digitalizaci dokumentů o maximálním rozměru 1118 mm.

digis-03

Univerzální a produktivní "tahoun"

Skenery z HD Ultra série významně zvyšují produktivitu, poskytují perfektní kvalitu rastru a nabízí širokou variabilitu co se použití dokumentů týče. Nachází uplatnění zejména tam, kde je požadavek na skenování barevných dokumentů(postery, fotografie), podrobných map či archivních materiálů. Skenery disponují vysoce kvalitními CCD snímači a zdrojem světla je flourescenční zářivka. Pro vyšší komfort práce jsou skenery vybaveny optickým snímačem, který automaticky změří šíři vloženého dokumentu. Ceny skenerů začínají od 158.000,-Kč bez DPH.

A0(914 mm)- A0+(1067 mm) modely je stejně tak jako u SD(A0) série možno kdykoliv během jejich životnosti upgradovat na vyšší verze a pružně tak reagovat na aktuální potřeby.Prostřednictvím aktivačního kódu se dá skener povýšit na model s vyšším optickým rozlišením, skenovací šíří či rychlostí, stejně tak i o možnost barevného skenování anebo přidáním dalšího interface(Ethernet).

Více informací naleznete na webových stránkách DIGIS, spol. s r.o. www.digis.cz, výhradního autorizovaného distributora pro ČR.


Mohlo by vás zajímat: