Siemens
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

S Canonem na druppu 2012

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: Canon | druppa | Reportáž | Výstavy

03-Canon-Drupa01Zatím mne tento největší mezinárodní veletrh tiskařské techniky zdaleka obcházel a mnoho příležitostí vypravit se do Düsseldorfu není. Navíc se sem můžete dostat jen v letech, kdy se koná letní olympiáda, protože periodicita této výstavy je čtyřletá. Proto jsem velmi rád přijal nabídku společnosti Canon a spolu s ostatními novináři a hlavně zákazníky z České republiky a ze Slovenska se vydal na jednodenní návštěvu této prestižní akce. Už dopředu jsem byl varován, že zcela zaručeně nestihnu projít vše, a skutečnost tuto prognózu beze zbytku potvrdila.


Hala 8A a stánek Canon

K nedostatku času samozřejmě přispěl také hostitel, který chtěl, abychom absolvovali prohlídku všech exponátů na jeho stánku, a nesluší se tuto povinnost ignorovat. Předně je potřeba podotknout, že zřejmě poprvé byly pod „střechou stánku“ s hlavičkou Canon také výrobky s označením Océ, což potvrzuje dokončení akvizice této společnosti. Nevím, kolik měla expozice Canonu, která v půdorysu do L zabírala jeden z rohů haly 8A, metrů čtverečních, ale jistě to nebylo málo. Však také třeba jen produkční stroje Océ a Canon pro digitální tisk nebo velkoformátové tiskárny Océ Arizona zabírají místa habaděj. A když se k tomu přidají velkoformáty Canon, které se mi zdály poněkud stranou, a ostatní produkce, včetně přehlídky nabídky fototechniky, pak samozřejmě je potřeba plocha opravdu velká. Nebudu zastírat, že mne zajímaly především velkoformátové tiskárny, ovšem pod značkou Canon nebyly k dispozici žádné novinky, které by čekaly na uvedení právě na druppu. A tak jsem musel vzít za vděk alespoň představením tiskárny Océ ColorWave 650 Poster Printer a velkoobjemové tiskárny Velocity, která vytiskne až 500 stránek formátu A0 za hodinu. Lidé hromadící se kolem, když byly nové stroje předváděny v praxi, signalizovali zájem, který zřejmě o tiskárny bude.

Protože Canon je také jedním z letošních oficiálních sponzorů evropského fotbalového turnaje, nechyběl v jeho expozici také improvizovaný „fotoateliér“, kde byli foceni fotbalisté v různých aranžích. Povedené fotografie byly tištěny na velkoformátové fototiskárně a návštěvníci stánku si je postupně rozebírali jako cenné trofeje. K těm mohla patřit rovněž kniha Der Proceß Franze Kafky, aktuální vydání Timesů, ale také třeba skripta Agronomické fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. U jednotlivých strojů se střídali a byli po všechny dny veletrhu k dispozici návštěvníkům odborníci z různých zemí a nechyběli ani naši.

03-Canon-Drupa02

Není bez zajímavosti, že druppa je výstavou prodejní. Snad proto také ji stále během celých dvou týdnů trvání (kde jsou ty doby, kdy takto dlouhé byly i jiné výstavy) navštěvují desetitisíce převážně odborníků a prodávají se stroje v celkové hodnotě miliard eur. Však také u mnohých strojů už visely cedulky, že byly prodány a komu. Podle Davida Presketta, ředitele profesionálních tiskových řešení v Canon Europe, druppa 2012 předčila očekávání Canonu, například získáním mnoha velkých objednávek. Jen do EMEA regionu prodal 390 Canon a Océ produkčních tiskáren.

Ostatní výstavní expozice

Teprve odpoledne jsem měl chvíli času se podívat na některé další expozice v jiných halách. Sice se rozpršelo, ale düsseldorfské výstaviště je celé pospojováno tubusy nadzemních chodeb, takže se můžete všude dostat suchou nohou. Nejprve jsem si obešel celou halu 8A a následně 8B. Zde byly k vidění firmy jako Fujifilm, Xerox, Konica Minolta nebo Kyocera. Viděl jsem zde také velkoformátové tiskárny, ať už posterové, nebo i na technické výkresy. Velký dojem na mne udělala hala číslo 4 a v ní expozice HP. Ovšem nejvíc novinek velkoformátových tiskáren jsem našel u společnosti Epson. Doufám, že je budu moci představit někdy příště v samostatném článku.

Malá douška na závěr. Pokračující integraci firem Canon a Océ v České republice zřejmě potvrdil také červnový odchod dlouholetého ředitele zastoupení Océ v ČR Jana Pachmana.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit