Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Základní desky ASUS řady F2A85 pro mainstreamová PC

Autor článku: TZ Asus   

Tags: Asus | Grafické karty

ASUS_F2A85V_PRO_1240ASUS představil základní desky řady F2A85 postavené na nové čipové sadě AMD A85X a patici FM2, které jsou navrženy pro jednotky APU (Accelerated Processing Unit) druhé generace od společnosti AMD. Novinky představují vhodnou platformu pro všechny typy počítačů od HTPC po mainstreamová PC. V jednotce APU je integrovaný grafický procesor řady AMD Radeon HD 7000 s dobrým poměrem výkon/spotřeba a technologií AMD Eyefinity, která podporuje zobrazení na třech nezávislých monitorech současně. Uživatelé navíc mohou do systému připojit i samostatnou grafickou kartu a využít funkce Dual Graphics, díky níž získají ještě lepší grafický výkon. Kromě toho novinky nabídnou tichý systém chlazení zaručující lepší možnosti přetaktování nebo cívky Super Alloy, díky nimž si základní deska poradí s výkyvy proudu.

U základních desek ASUS na platformě AMD APU se poprvé objevuje technologie ASUS Dual Intelligent Processors 3, která umožňuje řízení napájení jednotky APU. Systém DIGI+ Power Controls nabízí významnou úsporu energie i stabilitu celého systému, k čemuž využívá dvou digitálních řadičů pro přesné ladění napájení jednotky APU a paměti DRAM. Součástí technologie DIP3 je také jednotka EPU zaručující až 65% úsporu energie a dále jednotka TPU, pomocí které lze jediným kliknutím navýšit celkový výkon systému. O navýšení grafického výkonu se stará technologie GPU Boost, která dokáže zesílit výkon integrované grafické karty. Přibalený software obsahuje různé funkce, k nimž lze přistupovat prostřednictvím systému UEFI BIOS a rozhraní AI Suite II.

Základní desky řady F2A85 disponují nástrojem USB BIOS Flashback, jehož prostřednictvím lze pohodlně provádět flashování systému BIOS. Uživatelům stačí k počítači připojit jakékoli úložné zařízení USB a na tři sekundy stisknout speciální tlačítko funkce USB BIOS Flashback - poté deska automaticky provede flash systému BIOS. Aby vše bylo ještě pohodlnější, nemusí uživatelé dokonce ani vstupovat do systému BIOS nebo spouštět operační systém. Tato funkce funguje i bez nainstalovaných klíčových komponent, jako je jednotka APU a operační paměť. ASUS nabízí také zcela novou funkci DirectKey – jedná se o samostatné tlačítko, které uživatele po stisku nasměruje přímo do systému BIOS, aniž by museli opakovaně mačkat klávesu Delete. V systému BIOS uživatele přivítá intuitivní rozhraní UEFI BIOS, které jim po všech stránkách výrazně usnadní práci.

Funkce Remote GO! povyšuje multimediální zábavu na novou úroveň, dokáže totiž mezi sebou prostřednictvím kabelu stávající sítě LAN a routeru navzájem bezdrátově propojit PC, tablety, smartphony a TV. Uživatelé mohou přehrávat multimediální obsah z PC na DLNA zařízeních, používat svůj domácí počítač odkudkoli pomocí mobilního zařízení a také snadno přenášet soubory mezi počítačem a mobilním zařízením. Aplikace se pohodlně ovládá a plní tři užitečné funkce - DLNA multimediální hub, vzdálená plocha a přenos souborů.


Mohlo by vás zajímat: