Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Inovace v CLAAS s pomocí V6

Čtvrtek, 17 Březen 2011 11:09

Tags: Dassault | Platforma V6 | Uživatelé

Traktor výrobce CLAAS -axion1111Společnost CLAAS, jeden z největších světových výrobců zemědělského zařízení a strojů, sjednotí celý výrobní a vývojový proces pod platformu V6 společnosti Dassault Systèmes. CLAAS bude využívat její nástroje CATIA, ENOVIA, DELMIA a SIMULIA pro projekci, konstrukci, simulaci, systémovou validaci a plánování produktů. Propojením těchto řešení chce CLAAS zlepšit své vývojové a validační procesy tak, aby mohl nabízet špičkové produkty rychleji a efektivněji je dodávat na trh. CLAAS postupně nahradí své stávající PDM řešení, jež společnost používala od roku 1998, nově implementovaným řešením ENOVIA V6. 

V prvním závodě nasadí toto řešení v roce 2012 a následně bude uváděno do poboček po celém světě.
„V6 nám nabízí velkou výhodu. V budoucnosti budeme všechny naše systémy, včetně plánování finální montáže, provozovat na jediné IP platformě po celém světě,” řekl šéf CAD divize společnosti CLAAS Andreas Mähler. „Očekáváme, že nám to umožní lépe řídit složité konstrukční úkoly prostřednictvím interdisciplinární spolupráce ve 3D. To je možné díky globální dostupnosti uniformních dat a standardizaci nákupních i produkčních toků v partnerské síti. Integrace řešení ENOVIA V6 a našeho ERP systému pro řízení procesů a rozpisek materiálů bude rovněž hrát klíčovou úlohu.” 
Rozhodnutí přejít na řešení ENOVIA V6 a CATIA V6 učinil CLAAS po dlouhém a pečlivém zhodnocení systémů, infrastruktury, migrace dat, funkčnosti a metod.
„ENOVIA V6 a CATIA V6 nám nabízejí zcela nové příležitosti, jak klienta postavit do samotného středu procesu produktového vývoje,” uvedl šéf výzkumně-vývojového oddělení společnosti CLAAS Gerd-Dietmar Pokraka. 
Platforma V6 podporuje společnost CLAAS ve snaze nabídnout svým konstruktérům, návrhářům a mechanickým konstruktérům prostředí, které bude maximálně realistické a umožní využít možností 3D spolupráce bez ohledu na to, kde se dotyčný právě nachází. Součástí řešení je i nástroj pro realistickou simulaci a validaci výrobních procesů.

Mohlo by vás zajímat:
 

Komentáře  

 
# V5 a V6Guest 2011-03-17 15:30
Informacie o rozdiele V5 a V6 su kuse. Ano, V6 asi budu lepsie prepojene pocitace a centralny harddisk.

DS by mohle potencilanych uzivatelov lepsie informovat. Dokonca aj na firemnom webe je skor nic. Je to zamer?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# PLM consultant TechnodatGuest 2011-03-18 13:38
Dobrý den, z rozcestníku http://www.3ds.com/products/v6/welcome/ se dostanete k poměrně obsáhlým informacím o nové platformě V6 společnosti DS, rovněž na stránkách společnosti Technodat, CAE systémy: http://www.technodat.cz/v6 se můžete seznámit s jejími přednostmi a přínosy, pokud by i toto nestačilo, jsme připraveni vám odpovědět na vaše dotazy přímo příp. ukázat i naživo,
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
# DSGuest 2011-03-21 09:53
Dalšími možnostmi jsou navštívit lokální stránky společnosti Dassault Systemes na http://www.3ds.com/company/regional-spotlights/czech/, nebo se přijít podívat na naše PLM Fórum, které se koná 31.3. - 1.4. v Praze
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit