Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Digital Factory znamená pro Embraer úspory

Středa, 11 Květen 2011 14:14

Tags: Dassault | Digital Factory | Embraer

Emraer Legacy 500 - 1119Firma Dassault Systèmes oznámila spolupráci se společností Embraer S.A. Čtvrtý největší výrobce civilních letadel na světě začal s instalací kompletního 3D řešení pro své letouny Phenom a Legacy 500. Digital Factory je 3D zdroj produktových informací, který snižuje projekční a výrobní náklady vytvořením jednotné sady plánů, designových modelů a pracovních a produktových instrukcí. Ty jsou v tomto řešení integrovány do zabezpečené platformy pro spolupráci.

Společnost Embraer nákupem technologie podpořila rychlou výrobu. Digital Factory umožní pružně reagovat na změny na trhu při zachování kompatibility s technickými a bezpečnostními požadavky leteckého průmyslu. Společnost Embraer se rozhodla pro svůj výrobní provoz vytvořit jedinou PLM platformu a všechna data, která dosud existují v papírové podobě, umístit do online prostředí.   
„Naším cílem je vytvořit jednotný model výroby, který zvýší efektivitu, sníží náklady a nabídne kolaborativní prostředí pro projektanty, konstruktéry a montéry, kteří budou moci pracovat jako jeden tým,” uvedl Alexandre Baulé, viceprezident společnosti Embraer pro informační systémy.
Embraer ve spolupráci s Dassault Systèmes spustil dvě nové projektové a vývojové iniciativy pro letouny Phenom a Legacy 500:
  • Digital Factory (DF):  Použití softwaru CATIA a DELMIA poskytlo Embraeru 3D platformu pro plánování jednotlivých procesů, vyvažování pracovní zátěže, kontrolu nákladů, výpočty životního cyklu, validaci designu a optimalizaci. Pracovníci závodů používají datový 3D zdroj „Model-Based Definition“. Ten jim slouží pro přístup k projektovým datům a instrukcím, které jsou následně k dispozici na počítačích a tabletech. Kolaborativní platforma ENOVIA pomáhá v plánování procesů a umožňuje simulovat výrobu letounů, přitom finální plány jsou publikovány v 3DVIA a po internetu jsou přístupné pracovníkům v přímém výrobním procesu.  
  • Manufacturing Execution System (MES): Nová společná architektura Dassault Systèmes umožňuje pracovníkům v různých místech provozu získávat 3D informace o nejnovějších modelech a pracovní instrukce v reálném čase.
Digital Factory znamená pro Embraer úspory

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit