Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

CARAT – dokonalý nástroj pro plánování interiérů

Autor článku: Eva Pšenicová, Robert Kimler   

Tags: Carat | Interiéry | Plánování | Technodat

carat ilustracniProgram Carat je produktem stejnojmenné německé firmy, zastoupené pro český, slovenský a polský trh zlínskou firmou Technodat Develop, s. r. o. (www.carat.technodat.cz). Software Carat se v průběhu let vypracoval do pozice absolutní špičky mezi konkurenčními produkty v oblasti plánování interiérů. Od počátku byl navržen jako „pravá ruka“ prodejce nábytku, především kuchyní. Srozumitelná orientace v prostředí programu, intuitivní ovládání a v neposlední řadě plná lokalizace do češtiny (s možností volby využití dalších 17 světových jazyků) dělá z programu Carat mocný nástroj při plánování interiérů.

Nejsilnější stránkou programu Carat byla vždy obchodní část. Při vývoji softwaru se od počátku vycházelo z předpokladu, že Carat je především obchodní nástroj, umožňující komunikaci mezi výrobcem kuchyní, návrhářem interiérů (kuchyňským studiem) a koncovým zákazníkem. Této myšlence byly v minulosti podřizovány téměř všechny kroky týkající se vývoje. Z programu Carat se tak díky propracovanému systému používání širokého spektra obchodních nástrojů (jako jsou např. dokonalá katalogová data, automatické tisknutí smluv, nabídek, faktur, užití slev, skryté hodnoty plánování, možnost zadávání příplatků, potvrzování objednávek výrobcem atp.) stal špičkový pomocník při práci se zákazníkem.

carat 1

Vylepšená grafika

V posledních letech byl vývoj programu Carat soustředěn také na zdokonalení možností grafické části. Došlo ke komplexnímu upgradu celého softwaru, především jeho grafického jádra, s cílem výrazného vylepšení grafických výstupů prostřednictvím zabudovaného renderingu.


Pro dosažení ještě lepšího výsledku vizualizace byla vytvořena funkce „Denní světlo“. Prostřednictvím symbolů v dialogu spuštěné funkce „Denní světlo“ lze nastavit intenzitu a směr dopadajících slunečních paprsků. Po dokončení renderingu je pak ještě možné regulovat intenzitu jasu, sytosti a kontrastu tak, aby bylo dosaženo co nejefektnějšího výsledku.

Od verze V2016.1.2. je možné v programu Carat prostřednictvím funkce Carat View vytvořit export do 360° panoramatického náhledu.

Prohlížeč Carat View

Aplikace Carat View umožňuje zprostředkovat koncovému zákazníkovi dokonale realistický průchod navrženým interiérem. Použití je snadné – z programu Carat je vyrenderován panoramatický výstup, který je následně zaslán zákazníkovi na e-mailovou adresu. Ten si jej prostřednictvím aplikace Carat View otevře na svém tabletu nebo chytrém telefonu. Pohybováním, nakláněním a natáčením tabletu v různých směrech je možné prohlédnout si navržený interiér ze všech možných úhlů a své zážitky tak sdílet s rodinou či přáteli. Aplikace je dostupná jak pro platformu Apple, tak pro zařízení s operačním systémem Android.

carat 2

Nabídka 3D artiklů

Výrazně rozšířena byla nabídka 3D artiklů, která je v rámci tzv. Neutral katalogu standardní součástí vybavení programu. Pomocí těchto artiklů lze dotvořit navrhovaný prostor tak, aby výsledná vizualizace byla naprosto hodnověrná.

Do programu Carat si taktéž mohou uživatelé naimportovat vlastní 3D objekty, které si sami vytvořili, například v programu SketchUp, nebo získali z některé z volně dostupných databází na internetu. 3D objekty lze importovat z běžných datových formátů: *.3DS, *.SKP a *.PYO.

carat 3

On-line plánovač

Kuchyňská studia mohou své další potenciální zákazníky získat také díky on-line plánovači, který software Carat nabízí.
Na webovou stránku studia je integrován on-line plánovač, který lze ovládat mimo jiné také z tabletu. Uživatelé tak nejsou omezeni pouze na použití osobního počítače, což znamená větší komfort a svobodu při plánování jejich vysněného interiéru.

Pomocí on-line plánovače mohou zájemci pohodlně zdarma a bez nutnosti stahování programu vytvořit podle své fantazie vlastní projekt ve 3D prostoru, který je následně odeslán do konkrétního kuchyňského studia. Speciální rozhraní mezi on-line plánovačem a programem Carat pak umožní z bezejmenného návrhu vytvořit detailní zpracování plánování kuchyně v katalogu konkrétního výrobce nábytku. Zájemce o návrh může být pak zpětně kuchyňským studiem kontaktován.

carat 4

Spokojení zákazníci

O stálé vysoké popularitě programu Carat svědčí základna spokojených dlouholetých zákazníků, jejíž řady jsou pravidelně rozšiřovány o nové zájemce. Firma Technodat Develop poskytuje svým Carat zákazníkům podporu a zázemí od roku 2004.


Mohlo by vás zajímat: