Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Xerox 6622 FreeFlow Accxes

Středa, 29 Prosinec 2010 09:19

Tags: Tiskárny | Velkoformáty | Xerox

xerox01Uvedením nejvýkonnějšího systému Xerox 6622 uzavírá společnost Xerox novou produktovou řadu velkoformátových černobílých zařízení. Během necelých dvou let, kdy jsme průběžně o jednotlivých modelech na našich stránkách informovali, tak došlo ke kompletní výměně a řada multifunkčních zařízení pro technickou dokumentaci získala díky novým technologiím a mnoha unikátním funkcím velmi pozitivní ohlas v segmentu CAD i GIS. Uživatelé tak mají možnost si zvolit přesně takové řešení, které vyhovuje jak rychlostí a objemem, tak náročným požadavkům tohoto segmentu.

Velmi přesný, vysoce kvalitní a přitom rychlý tisk

Produktová řada monochromatických systémů Xerox je dnes zastoupena modely Xerox 6204/6205 pro nízké objemy, Xerox 6604/6605 pro nízké až střední objemy a Xerox 6279 pro střední zatížení. Každého, kdo potřebuje vysoké objemy tisků a kopií nebo řešit nárazové zakázky v krátkém čase, jistě uspokojí svým výkonem i parametry nejnovější model Xerox 6622 FreeFlow Accxes. Tiskárna je v současné době svými 22 stranami formátu A1 za minutu nejrychlejší na trhu. Unikátní je nejen rychlost tisku, ale při tomto výkonu poskytuje výstupy kopírovacích i tiskových úloh v kvalitě 600 x 1800 dpi. Parametry je možné garantovat díky zcela nové technologii tiskového válce a nové generaci toneru. Zařízení tak vyniká nejen vysokou produkcí, ale i brilantní kvalitou detailů s vysokou přesností. Produkční zaměření také dokazují čtyři automatické role s řezáním umožňující obsluze jejich výměnu za plného provozu. Vždy tři ze čtyř rolí lze při probíhajícím tisku vyměnit či doplnit v okamžiku, kdy je zbývající čtvrtá v on-line módu. Ani ruční vstup archů nezůstal v porovnání s předchozími systémy beze změny. Umožňuje naložit najednou až 50 listů s rozměrem do formátu A2 a je vybaven plně automatickým podavačem. Je zde také mnoho dalších, na první pohled drobných detailů, které přinášejí mnohem vyšší komfort pro obsluhu. Každá z rolí má digitální měření zbývajícího média, elektronicky je zobrazováno i množství toneru v zásobníku a při chybě je obsluze zobrazena dráha papíru a vygenerován přesný kód problému. Zadávání operací je záležitostí barevného dotykového LCD panelu, na kterém lze velmi jednoduše a pohodlně definovat veškeré parametry. Navíc umožňuje vytvoření, pojmenování a editaci uživatelských nastavení a je na něm v reálném režimu zobrazován náhled originálu při kopírování i skenování.

Zelená má zelenou, šetříme přírodu a energii

Společnost Xerox staví ekologické ukazatele vždy na přední místo již při vývoji zařízení, následně klade vysoký důraz na ekologii při jejich výrobě a v neposlední řadě jsou tyto ukazatele klíčové při provozu systému koncovými zákazníky. Pod označením Ink-efficient Mono-component toner uvedl Xerox na trh barvivo nové generace poskytující ve srovnání s předchozími modely zásadní posun v kvalitě tisku a kopií jak pro jemné detaily, tak i pro přesné a jemné čáry. Nová struktura barviva by se také dala popsat heslem „více za méně", neboť díky jemné struktuře a způsobu nanášení potisknete ve srovnání s běžným tonerem daleko více plochy při stejném pokrytí. Došlo tak k výraznému snížení spotřeby barviva. Model Xerox 6622 jde však v tomto pohledu dále. Efektivita spotřeby toneru je totiž u tohoto systému téměř 100%, protože veškeré barvivo je beze zbytku použito v tiskovém procesu. Uzavřený systém dávkování disponuje integrovanou jednotkou pro vnitřní recyklaci toneru. Tam, kde u běžných komerčních systémů odchází nepoužitý toner do odpadní nádoby, je u Xeroxu 6622 barvivo opět použito pro tisk nebo kopírování. Zvyšuje se tak výtěžnost, nevzniká žádný odpad, snižuje se zatížení na životní prostředí. Dalším výrazným aspektem je provoz bez generování ozónu, naprostá bezprašnost a minimální tepelné vyzařování. V procesu přenosu nejsou používány žádné otevřené zdroje či zářiče vysokého napětí, které jsou jinak zdrojem nepříjemného, pro jiné kopírovací systémy klasického zápachu O3 (ozónu). Jednotka Xerox corotron s dotykovým přenosem navíc garantuje kvalitu tisku s minimálními okraji po stranách tisku i na přední a zadní hraně výkresu. Centrální tiskové, kopírovací a skenovací systémy pro vysoké objemy zakázek, které se obvykle pohybují v rozsahu od 8000 do 15 000 m2 měsíčně, mají nejen značné nároky na pracovní prostor a umístění, ale také na spotřebu energie. Standardní komerční zařízení v této kategorii se většinou nachází po celou pracovní dobu v plném režimu provozu a jejich spotřeba energie i tepelné vyzařování nejsou zanedbatelné. Systém Xerox 6622 splňuje parametry Star Energy a mimo tisk nebo kopírování je v režimu nečinnosti spotřeba minimální. Rozdíl úspory v porovnání se stávajícími systémy činí až 70 %. Přitom poskytne i v této kategorii první výstup kopie do 23 sekund (FCOT) a první výtisk dokonce v čase pouhých 18 sekund (FPOT).

xerox03Xerox 6622 FreeFlow - nejrychlejší velkoformátový systém na trhu
pro B&W technickou dokumentaci

Multifunkce – tisk, kopírování a skenování v jednom

Xerox 6622 lze provozovat jako výkonnou velkoformátovou tiskárnu nebo plně multifunkční systém pro tisk, kopírování i skenování. Ke standardní dodávce patří barevný skener pracující s technologií CIS a hardwarovým rozlišením 600 x 600 dpi. Snímá originály v rozsahu od A5 do šíře 36" (914 mm) a tloušťky až 13 mm rychlostí až 9,1 metru za minutu pro mono nebo 3,1 metru za minutu pro barevné předlohy. Skener je integrován do těla tiskárny a k řízení je opět používán LCD barevný dotykový panel. Komunikační rozhraní je plně lokalizováno do českého jazyka nebo lze snadno přepnout do některé z 15 jazykových mutací. Plně automatická je kalibrace skeneru, pro technickou dokumentaci umožňuje snímání různých typů předloh, garantuje jejich přesné a kvalitní nasnímání a umožňuje definovat parametry pro potlačení pozadí, korekci ostrosti, jasu a barev. Skenované dokumenty si lze prohlédnout v uživatelském rozhraní na barevném dotykovém panelu. V případě požadavků on-line skládání, které se u takto výkonného systému jeví téměř jako nutnost, je výstupem dokumentace skládací zařízení umožňující navíc další doplňkové funkce, jako vyztužování výkresů, lepení děrovaných zakládacích okrajů nebo děrování dokumentů.

Výstup nejen na tiskárnu

Pokud máte potřebu plnobarevného velkoformátového kopírování technické dokumentace nebo map či dalších podobných aplikací, není nic jednoduššího než využít další standardní funkci systému Xerox 6622 FreeFlow Accxes – Total Accxes. Výstup kopie je možné přímo z ovládacího panelu nasměrovat na téměř libovolnou vzdálenou tiskárnu. V případě barevné kopie se může jednat v podstatě o jakýkoli barevný plotr. Obsluha pouze vybere na panelu Xeroxu 6622 požadovaný výstup, založí barevný originál a nastaví parametry. Předpokládanou nutností kvalitního výstupu je kalibrace, protože výstupní zařízení i použitá média mohou být různá. Velmi jednoduchý intuitivní systém Xerox Close Loop Color calibration nevyžaduje žádné další speciální přístroje ani odbornou obsluhu. Tiskárna Xerox 6622 si vygeneruje potřebný barevný kalibrační štítek, odešle ho na požadované zařízení a po vytištění je nasnímán skenerem Xeroxu 6622 s následným výpočtem barevného profilu. Kompletní kalibrace je tak hotová ve třech krocích během několika málo minut.

xerox02Obrazovka panelu poskytuje okamžitý náhled obrazu při kopírování i skenování pro kontrolu kvality

Nadstandardní softwarové vybavení

Pro tiskové aplikace a správu dokumentů se může nyní uživatel rozhodnout mezi dvěma řešeními: buď zvolí komplexní Document WorkFlow Xerox PLP (PlotWorks), nebo software z rodiny Xerox DocuWide – Q-Indexer, Q-Copy a Q-Control. Vždy jsou tato unikátní softwarová řešení dodávána jako standard a výrazně zvyšují možnosti celého řešení. Lze je velmi dobře implementovat do stávajícího prostředí uživatele. Standardní je podpora systémových ovladačů všech verzí systému Windows jak na 32-, tak i 64bitových platformách včetně podpory Windows 7. V případě PostScript verze tiskárny jsou ovladače certifikovány společností Adobe.

Řídícím mozkem je opět tiskový server FreeFlow Accxes, který nyní sjednocuje software tiskových serverů v celém portfoliu velkoformátových černobílých tiskáren Xerox a garantuje zákazníkům bezproblémové pracovní prostředí. V poslední verzi navíc přináší mnoho nových funkcí umožňujících například opakovaný tisk z historie zakázek pro tiskové i kopírovací úlohy bez datového souboru nebo originálu. Historie poskytuje přímo na panelu tiskárny náhled zakázky a možnost změny parametrů nastavení. Lze tak například opakovat již realizovanou kopii, ale se změnou měřítka, materiálu nebo tiskových parametrů. Platforma kontroleru zůstává s ohledem na výkon, stabilitu i bezpečnost věrná systému UNIX s možností vzdálené správy systému, monitorování i jeho nastavení pomocí web rozhraní. Hardware kontroleru systému Xerox 6622 je postaven na procesoru Intel Core 2 Duo 4,3 GHz, standardní operační paměť systému je 3 GB a pevné disky o velikosti 160 a 80 GB umožňují uložení dostatečného množství zákaznických dat. Kontroler Xerox FreeFlow také nabízí největší počet přímo zpracovatelných datových formátů na trhu. To je v projekci i CAD prostředí velká výhoda. Uživatel nemusí výkresy otevírat v aplikaci, lze je na tiskárnu Xerox 6622 odeslat přímo. Tímto způsobem lze tisknout vektorové datové formáty PDF, PS, EPS, DWF (AutoCAD), DGN (Bentley Microstation) a dále rastrové formáty JPEG 2000, BMP, PNG a GIF. Společnosti nebo uživatelé, kteří vyžadují správu zakázek nebo jejich účtování, mohou systém rozšířit o plně účtovací databázový modul FreeFlow Accxes Job Accounting, který umožňuje sledovat v detailech veškeré operace tisku, kopírování i skenování. O kvalitách softwarového vybavení, možnostech i výkonu svědčí mnohá nejnovější prestižní ocenění jak pro FreeFlow Accxes Copy, tak pro aplikaci FreeFlow Accxes Indexer i FreeFlow Accxes Print Server.

Systém Xerox 6622 je primárně určen pro vysoké objemy s měsíční produkcí do 15 000 m2 nebo tam, kde je třeba zpracovávat zakázky nárazovým způsobem. Multifunkční systém Xerox 6622 FreeFlow Accxes je v České i Slovenské republice dostupný v síti partnerů Xerox od září tohoto roku.


Mohlo by vás zajímat: