CADservis
Národní muzeum
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

EIZO
Alvao

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Snadná tvorba, tisk, sdílení i správa tiskových dat s HP ePrint & Share

Tags: Tiskárny | Velkoformáty

hp01Současně s uvedením nové velkoformátové tiskárny HP Designjet T2300 eMFP bylo představeno neméně zajímavé softwarové řešení výrazně zjednodušující tiskové procesy (nejen) u technické dokumentace. Umožňuje sdílet k tisku připravené výkresy on-line, tisknout je na vzdálené tiskárně či automaticky vytvářet PDF dokumenty ve stejné chvíli, kdy se tisknou. Zejména projektantům a architektům přináší netušené možnosti.

HP ePrint & Share umožňuje pracovníkům v projektových týmech – interním i externím, v rámci jedné kanceláře i tisíce kilometrů vzdálených míst – snadno vytvářet, tisknout, sdílet a spravovat data v digitální formě. Z přehledného a jednoduchého uživatelského rozhraní přistupují do zabezpečené on-line knihovny – odkudkoli, kde je internet a kde potřebují data prohlížet či rychle tisknout. Úložiště HP ePrint & Share se tak stává přirozeným srdcem činností s výkresy, doprovodnými daty i vizualizacemi. Nejdůležitějším přínosem aplikace je jistota, že všichni členové projekčního týmu pracují s aktuální výkresovou dokumentací.

 

hp02Součástí pořízení tiskárny HP Designjet T2300 eMFP je licence aplikace AutoCAD Raster Design
pro snadné skenování a digitalizaci stávající technické dokumentace

Změny v tištěné projektové dokumentaci? Na počkání...

Možnosti nového řešení od HP názorně ukáže příklad jedné z větších stavebních společností v České republice. V rámci kontrolního dne na staveništi (za účasti odpovědného projektanta) bylo rozhodnuto o nutnosti rychlé, dílčí změny stavebního postupu u právě prováděné konstrukce. Za normálních okolností by si tato změna vyžádala nákladné zastavení prací min. na 1–2 dny. Projektant si obvykle na místě zanese změny do náčrtku, po návratu do kanceláře je do druhého dne zanese do poslední verze dokumentace, vytiskne, opatří ji potřebnými razítky a podpisy a odešle fyzicky na stavbu. I prostá doprava výkresů zde zabere zbytečný čas.

Díky HP ePrint & Share a s využitím velkoformátové tiskárny se skenerem HP Designet T2300 eMFP, která je pro tisk a skenování výkresů dostupná u stavbyvedoucího, je postup výrazně rychlejší:

  • Na stavbě přítomný projektant si na místě vytiskne prováděcí projektovou dokumentaci s jistotou, že jde o poslední verzi (mnohdy třeba i novější, než si s sebou veze v tašce). Díky možnosti okamžitého připojení se ke sdílenému úložišti s aktuálními dokumenty – přímo přes panel tiskárny T2300 eMFP – je tisk otázkou několika minut.
  • Pokud je potřeba provést změny, projektant je načrtne do výkresů, prodiskutuje s ostatními účastníky kontrolního dne, na T2300 eMFP naskenuje (bez potřeby zapínat počítač) a současně uloží do schránky HP ePrint & Share ke schválení a zapracování změn kolegy v projekční kanceláři.
  • V projekci změny obratem zanesou a nasdílejí v PDF kolegům (statik, hlavní projektant, architekt apod.). Ti, ať jsou kdekoli, si mohou nové výkresy opět snadno prohlédnout ve sdíleném úložišti a změny připomínkovat.
  • Upravenou dokumentaci nechají schválit a – znovu přes webové rozhraní ePrint & Share – nasdílejí do schránky.
  • Upravené výkresy v nejnovější, schválené verzi projektant na staveništi vytiskne na tiskárně T2300 eMFP. Po podepsání může být platná prováděcí dokumentace okamžitě distribuována pracovním skupinám. U menších změn tak stavba vůbec nemusí být zastavena.

hp03Ukázka přehledného uživatelského prostředí aplikace HP ePrint & Share

Jak ePrint & Share funguje?

Virtuální úložný prostor uživatelé získají po registraci na stránkách HP (viz informace u článku). Kromě bezpečného úložiště s možností sledovat jednotlivé verze sdílené dokumentace je však k dispozici také software umožňující snadný tisk a úpravy dokumentů. Nabízí i možnosti známé z aplikace HP Instant Printing Utility – na tiskárnu můžete posílat grafiku v nejrůznějších formátech, aniž se musíte starat o instalaci ovladačů či detaily nastavení. V náhledu zkontrolujete umístění výkresu, fotografie či grafiky na tiskovém médiu, rychle upravíte orientaci či rozmístění a tisknete.

Jak to vypadá v praxi? Uživatel například pošle soubor do tisku z aplikace AutoCAD. Díky zásuvnému modulu se mu otevře nabídka ePrint & Share, kde si nastaví dokument pro tisk, označí políčko pro uložení PDF verze na lokální disk a zároveň nastaví e-mailové adresy uživetlů, kteří mají mít přístup do virtuální schránky s elektronickou verzí souboru. Po spuštění tisku se provedou zadané kroky a všem zadaným spolupracovníkům přijde do e-mailu upozornění, že je nová verze dokumentu k dispozici.

hp04Softwarový nástroj HP ePrint & Share si můžete stáhnout a vyzkoušet zdarma ze stránek HP

Dokument, který chceme sdílet, je možné odeslat do úložiště i přímo přes webovou stránku aplikace. Pokud máme k dispozici tiskárnu HP Designjet T2300 eMFP, pak také přes menu dotykového panelu tiskárny. To samé platí, pokud potřebujeme tisknout – v menu dotykového panelu se přihlásíme k úložišti, kde máme data pro tisk, prohlédneme si je v náhledu a můžeme rovnou tisknout. Počítač s nainstalovanou CAD aplikací nepotřebujeme.


Vyzkoušejte si ePrint & Share na vašich projektech

Nové softwarové řešení je (po registraci) zdarma dostupné přímo na webu HP, a to i s 5GB prostorem pro sdílení dat. Navštivte adresu h30510.www3.hp.com. Ke spuštění vám bude stačit běžné PC s operačním systémem Windows XP/Vista/7 a webovým prohlížečem (Explorer, Firefox, Chrome či Safari). Aplikace dokáže spolupracovat i s mnoha staršími plotry HP.


Tisk přímo z aplikace AutoCAD či Microsoft Office

Díky spolupráci HP a Autodesku je součástí pořízení tiskárny T2300 eMFP i licence aplikace AutoCAD Raster Design. Plnohodnotnému skenování skic, konceptů a stávajících, tištěných podkladů – ani jejich následné vektorizaci a použití při projekční činnosti – nestojí nic v cestě. Využití stávajících podkladů coby podkladových vrstev při kreslení dokáže ušetřit mnoho času i námahy – projektant se může lépe se soustředit na kreativní práci namísto neustálého porovnávání projektu na obrazovce s kupou starých papírových podkladů.

Zajímavá je i podpora kancelářského balíčku Microsoft Office: Přílohy z Outlooku lze tisknout přímo, velké tabulky z Excelu se automaticky přizpůsobují rozměrům papíru a prezentace z PowerPointu ve větším formátu lze konečně mít po ruce – snadno vytištěné na jediném výtisku.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit