Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Geodis partnerem projektu „Otevřená zahrada“

Autor článku: Geodis   

Tags: Geodis | Nadace Partnerství | Otevřená zahrada | Společnost

Geodis_OZ-1250Společnost Geodis je partnerem unikátního projektu s názvem „Otevřená zahrada“, který zrealizovala a jeho provoz slavnostně 29. listopadu 2012 spustila Nadace Partnerství. Nově vybudovaný pasivní dům se zelenou střechou, který vyrostl v Brně, na Údolní ulici, v zahradách pod hradem Špilberk, bude sloužit jako poradenské a informační centrum nového areálu „Otevřená zahrada“. Tato budova je zároveň právem považována za vzor ekologického stavitelství v České republice. Primárním cílem projektu Otevřená zahrada je představit nový pohled na vzdělávání dětí ze základních škol, a to formou dvanácti hravých stanovišť, které našly své místo v zahradě okolo budovy.

Každé stanoviště se bude věnovat jinému přírodnímu tématu a formou praktických ukázek se bude snažit malým návštěvníkům srozumitelně vysvětlit, jak to vlastně v přírodě chodí. Návštěvníci zde naleznou například stanoviště s názvy jako Ekologická pyramida, Vodní tok, Síla větru, Fotovoltaický květ nebo Ze života odpadu. Zahrada bude oficiálně otevřena na jaře příštího roku. „Naším cílem bylo postavit modelovou zelenou budovu, která bude inspirací pro investory z veřejného i soukromého sektoru. Dosažení pasivního energetického standardu, stejně jako šetrné hospodaření s vodou nebo používání co největšího podílu obnovitelných materiálů, jsme požadovali už v zadání pro studii. Příprava nastartovala spolupráci s řadou předních technologických firem, které se budou podílet na vzdělávacích programech. Velmi důležitá je pro nás také spolupráce s vysokými školami i výzkumnými pracovišti, které se podílely na přípravě investice a budou ji využívat i pro výzkum,“ říká ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.  
Společnost Ggeodis, jako jeden z partnerů projektu a dlouholetý dárce Nadace Partnerství, se na tomto projektu podílel především jako dodavatel geodetických prací a autor vizualizací projektu. Zároveň Geodis vytvořil sérii leteckých snímků a videí, pořízených z vlastního bezpilotního letounu. Více informací o projektu „Otevřená zahrada“ naleznete zde.

Mohlo by vás zajímat: