Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Růst služeb a pokles obratu Xanadu

Pondělí, 15 Únor 2010 16:44

Tags: Společnost

xanadu1007.jpgAkciová společnost Xanadu veřejnila předběžné ekonomické výsledky za rok 2009. Vzhledem k ekonomické krizi došlo k meziročnímu poklesu tržeb, zejména v oblasti prodeje hardwaru. Naopak, tržby z prodeje CAD a GIS služeb, outsourcingu IT či prodeje licencí oblíbené aplikace AutoCAD pro počítačem podporované navrhování potvrdily pozitivní trend, a to i s výhledem do následující období roku 2010. Na výsledcích obratu firmy XANADU za uplynulý rok se projevily dopady nepříznivé ekonomické situace v České republice.

Především mezi zákazníky z oblasti strojírenství, výrobního průmyslu a stavebnictví byl jasně patrný trend odkládání investic do nákupu informačních technologií. Největší pokles obratu byl zaznamenán v oblasti prodeje hardwaru, rostl naopak obrat z prodeje služeb. Celkový obrat společnosti XANADU za rok 2009 činil 259 mil. korun, což představuje zhruba 25% pokles oproti obratu 348 mil. korun v roce 2008. Zisk firmy poklesl meziročně o 28%.

V řadě oblastí však prodeje zaznamenaly růst i v jinak nepříznivých podmínkách – patří mezi ně například oblasti CAD služeb (meziročně +59 %), GIS služeb (+73%), outsourcing informačních technologií (+10%) či prodej licencí aplikace AutoCAD (+30%). Zákazníci projevili velký zájem o odborná školení – firmy řešily pokles zakázek, ale cení si svých kvalifikovaných konstruktérů a projektantů. Nabídkou vzdělávání si je pomáhají udržet. Pozitivní výsledky vykazuje i zakázkový vývoj aplikací na míru konkrétním zadáním z praxe.

„Nepříznivé ekonomické podmínky v oborech, ve kterých působí naši zákazníci, logicky vyústily v dočasný pokles objemu investic do oblasti IT. I přes tento fakt se nám podařilo solidně zvládnout výpadek prodejů, ke kterému došlo v průběhu roku 2009. Kompenzovali jsme jej úsporou nákladů i rostoucími příjmy z prodeje služeb, řešení GIS, školení či odborného servisu,” potvrzuje Tomáš Netolický, ředitel společnosti XANADU. „Věříme, že právě v těchto oblastech jsou pozitivní trendy příslibem povzbudivých ekonomických výsledků pro rok 2010.”


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit