Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Sweco bude s řešením Autodesku vytvářet inteligentní budovy

Pondělí, 13 Srpen 2012 10:40

Tags: AEC | Architektura | Autodesk | BIM | Stavebnictví | Sweco

Autodesk_Sweco-1233Autodesk oznámil uzavření strategické smlouvy s mezinárodní skupinou Sweco zabývající se poradenstvím v oblasti projektování, ekologických technologií a architektury. Na základě této smlouvy bude Autodesk dodávat software a poradenské služby, jež skupině umožní vytvářet a spravovat stavební a infrastrukturní projekty rychleji, ekonomičtěji a s menšími dopady na životní prostředí. Na základě tříleté smlouvy v hodnotě několika milionů eur získává Sweco globální síťové licence na 29 různých softwarových produktů společnosti Autodesk spolu se službami poradenství, údržby a školení.

Dohoda společnosti Sweco rovněž umožňuje rozšířit využívání metody informačního modelu budovy (BIM). Tento proces založený na inteligentních modelech nabízí architektům, projektantům a stavitelům předvídatelnější rozpočtování a větší flexibilitu při navrhování prostřednictvím plně integrovaných pracovních postupů. Využívání modelu BIM, které začalo vyžadovat již několik evropských zemí, vede k menší produkci odpadu, inovativnějším návrhovým strategiím a vyšší ziskovosti.

„Zvolili jsme Autodesk, protože rozsah jeho řešení a služeb poskytne našim architektům, projektantům a vizualizačním specialistům po celém světě flexibilitu i možnosti spolupráce potřebné pro vývoj udržitelných návrhů s minimem odpadu a neefektivity typické pro starší stavební metody,“ řekl Baad-Einar Moe, ředitel inženýrských IT řešení ve společnosti Sweco a projektový vedoucí pro tuto dohodu. „BIM představuje budoucnost našeho odvětví. Přístup k odborným znalostem týmu konzultantů společnosti Autodesk nám umožní udržet si náskok a přinášet našim zákazníkům inovace, které vyžadují, a které si zaslouží.“

Stockholmská firma Sweco jako jedna z největších projektantských, stavebních a architektonických skupin v Evropě pracuje na projektech ve více než 80 zemích světa. Implementovala metodu BIM u řady projektů nových budov a krajinářské architektury. Jedním z projektů je např. nová kancelářská budova Visjon Sandsli s celkovou plochou 31 000 m2 a 12 000 m2 parkovací plochy, která byla postavena v části Sandsli města Bergen pro firmu Statoil ASA. Sweco jako konzultant a projektový koordinátor zodpovídal za všechny aspekty projektu včetně výstavby, technického zařízení budovy, geologie, protipožárního zabezpečení, akustiky, infrastruktury a krajinných úprav. Informační model budovy (BIM) byl uplatněn v průběhu celého projektu od fáze plánování a návrhu až po údržbu.

„Firma Sweco je inovátorem na poli udržitelného návrhu a představuje typický příklad toho, jak BIM může transformovat stavební procesy ve velkých firmách, jejichž týmy pracují po celém světě,“ říká Pete Baxter, viceprezident prodeje řešení AEC pro oblast EMEA ve společnosti Autodesk. „Těší nás, že můžeme se společností Sweco úzce spolupracovat na podpoře využívání technologií BIM.“

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit